
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.3 mm |
| Width | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 900 µm |
| Thickness | 0.85 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 150 MHz |
| Number of Elements | 3 |
| Number of Circuits | 3 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Channels | 3 |
| Number of Bits | 3 |
| Turn-On Delay Time | 9.2 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 5.1 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Buffer, Schmitt Trigger |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 10 µA |
| Number of Gates | 3 |
| Number of Input Lines | 3 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Schmitt Trigger Input | Yes |
| Schedule B | 8542390000 |
| Input Type | Schmitt Trigger |
| Output Type | Push-Pull |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Packaging | Reel |
Stock: 5571
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20976
Ext.Price$0.20976
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20976 | $0.20976 |
| 10 | $0.18529 | $1.85290 |
| 50 | $0.16368 | $8.18400 |
| 100 | $0.14042 | $14.04200 |
| 500 | $0.12047 | $60.23500 |
| 1000 | $0.11540 | $115.40000 |
| 3000 | $0.11054 | $331.62000 |
| 5000 | $0.10378 | $518.90000 |
